Herec Liam Neeson prozradil, že odmítl roli Jamese Bonda 007 kvůli ultimátu ze strany jeho manželky, zesnulé Natashy Richardson. V rozhovoru pro Rolling Stone Neeson sdělil, že producentka Bonda Barbara Brockoli ho v 90. letech několikrát oslovila, aby prodiskutovala možnost, že by se ujal ikonické role tajného agenta. To bylo přibližně v době, kdy Neeson obdržel nominaci na Oscara za svou práci ve „Schindlerově seznamu“.

Herec Liam Neeson prozradil, že odmítl roli Jamese Bonda 007

„Znám Brockoli. Dívala se na spoustu herců,“ řekl Neeson. „Poté, co vyšel ‚Schindlerův seznam‘, mi Barbara párkrát zavolala a zeptala se, jestli bych měl zájem. A já řekl: ‚Ano, měl bych zájem.'“ Nicméně Neesonova milovaná manželka Natasha Richardson, nechť odpočívej v pokoji, měl pro něj velmi jasný vzkaz, když natáčeli „Nell“ v Karolíně: „Liame, chci ti něco říct: když budeš hrát Jamese Bonda, nebudeme se brát.“

Neesonova láska k Richardsonovi nakonec převážila nad jeho zájmem hrát Bonda a setkání s Brockolim nesledoval. Jejich manželství trvalo od roku 1994 až do Richardsonova tragického úmrtí v roce 2009.

Je to dojemná anekdota, která odhaluje Neesonovu hlubokou oddanost své ženě, i když to znamenalo odejít z role určující kariéru. Jeho loajalita a oddanost jejich vztahu je skutečně obdivuhodná.

Co si myslíte o rozhodnutí Liama ​​Neesona odmítnout roli Jamese Bonda kvůli ultimátu jeho manželky?
Respektuji Neesonovu volbu upřednostnit jeho manželství před prestižní Bondovou rolí. Jeho loajalita a láska k manželce Nataše Richardsonové je velmi obdivuhodná.
100%
Jsem zklamaný, že Neeson nepřijal nabídku Jamese Bonda, protože by pravděpodobně byl v ikonické roli vynikající. Zdá se, že ultimátum jeho manželky je přehnaně kontrolující a měl využít příležitosti.
0%
Voted: 1